كتاب پرورش سهره نمایش بزرگتر

كتاب پرورش سهره

محصول جدید

5,000 تومان

معرفی پرورش ، نگهداری و بیماری های سهره

تالیف: دکتر احسان مقدس

جزییات بیشتر

مولف: دكتر احسان مقدس
ناشر: انتشارات نيلوبرگ
چاپ: الوان
صفحه آرائي: نيلوبرگ
شابك: 4-13-6222-600-978

چکیده: سهره پرنده­ای کوچک، زیبا و خوش صدا است که علاقه­مندان زیادی دارد و این علاقه­مندان معمولاً آن را برای صدای خوش آن نگهداری می­کنند. این پرنده سالیان دراز است که در سرتاسر کشور پرورش داده می­شود. تاریخ دقیق اهلی شدن آن در دست نیست ولی با توجه به بومی بودن آن در برخی از استان­های کشور، به نظر می­رسدکه این پرنده لا اقل صدها سال است که در کشور ما شناخته شده و پرورش داده می­شود.

این پرنده در خارج از فصل تولید مثل، در گروه‌های کوچک دیده می­شود. این پرنده در دشت ها و کوهپایه های نواحی مختلف کشور از استان های سردسیر تا استان های معتدل و حتی گرمسیر زندگی می کند و در همه جا لانه می کند و بیشتر در جنگل ها و در لابه لای درختان جنگلی لانه می سازد و زمستان‌ها در کشتزارها و مزارع باز و علفزارها دیده می‌شود و در درختان آشیانه می‌سازد. در ایران، زمستان‌ها فراوان است و به تعداد فراوان نیز تولید مثل می‌کند. پرنده‌ای اجتماعی است  و به صورت گله­های پراکنده در طبیعت زندگی  می­کند.

این کتاب ، کتابی نسبتاً کامل در زمینه پرورش ونگهداری سهره بوده و  تعداد صفحات آن 128 صفحه است وحاوی 32 عکس رنگی از نژادهای مختلف سهره است ،که کامل ترین مجموعه عکس منتشره  به زبان فارسی در خصوص نژادهای سهره می باشد.

9 محصول دیگر در همین شاخه: