نماد اعتماد الکترونیکی

گارانتی محصولات فروشگاه

پیچیدن تخم در شكم قناری

پیچیدن تخم در شكم قناری

پیچیدن تخم در شكم قناری


 گاهی پیش می آید كه قناری ماده در حین تخم گذاری با حالتی پریشان و افسرده در كف قفس افتاده و به سختی نفس می كشد و به نظر میرسد كه هر لحظه ممكن است تلف گردد. در چنین وضعیتی برخی اقدامات فوری را میتوان انجام داد.


این مسئله میتواند به كمبود مواد آهكی و املاح معدنی مربوط باشد كه باعث لمبه شدن تخم و پوسته بستن آن گردد و پرنده قادر به دفع چنین تخمی نباشد. در این مورد حتما در جیره غذایی پرنده خود از مکمل های تقویتی استفاده کنید

جهت مشاهده مکمل تقویتی بر روی تصویر زیر کلیک کنید

مشاهده مکمل تقویتی

خرید مکمل تقویتی


دلیل دیگر آن میتواند در اثر تغذیه پرنده از غذاهای چاق كننده باشد كه در اثر آن مسیر و مجرای تخم گذاری پرنده چربی آورده و هنگام تخم گذاری ، پرنده با مشكل روبرو می شود.
در چنین وضعی برای نجات پرنده از مرگ ، فورا آن را از قفس خارج كرده و با احتیاط كامل و ملایمت ، مخرج پرنده را با روغن خوراكی كاملا چرب كنید و سعی كنید تمام مخرج و زیر شكم پرنده كاملا چرب شود.


هرگز سعی نكنید با وارد كردن فشار ، تخم را از شكم او خارج سازید زیرا با شكسته شدن پوست تخم در شكم پرنده دیگر امیدی به زنده ماندنش نخواهد بود.


پس از چرب كردن مخرج پرنده باید او را در قفس قرنطینه كرد و كف قفس را با پارچه نرمی پوشانید و محل نگهداری او را گرم نگه داشت. چنانچه با این تدابیر پرنده تخم را دفع كند خیلی زود به حال عادی باز خواهد گشت.

لطفا پرسش ها و نظرات خود را در کادر زیر وارد کنید

درج نظرات

ارسال نظر

* نام:
* ایمیل: (منتشر نمی شود)
   وب سایت: لطفا آدرس سایت خود را وارد کنید با http://)
* نظر:
کد را وارد نمائید