نماد اعتماد الکترونیکی

گارانتی محصولات فروشگاه

دوران پر ریزی قناری

دوران پر ریزی قناری

دوران پر ریزی قناری

تغذیه مواد رنگی به قناری از این نظر اهمیت دارد تا پرهای قناری كه پس از دوره پر ریزی ، در حال تشكیل و رشد هستند ، رنگ سیر و درخشنده پیدا نمایند.


تغذیه مواد رنگی چند روز قبل از شروع دوره تولك باید شروع شده تا خون قناری از مواد رنگی اشباع شده و بتواند آن را به نسوج پرهای جدید در حال رشد برساند. بنابراین بهتر است از اول تیرماه ، هفته ای یكی دو مرتبه غذای رنگی به قناریهایی كه لازم است داده شود.


برای تغذیه قناری با مواد رنگی ابتدا غذای تخم مرغی یا همطراز آن را تهیه كرده و به ازای یك قاشق چایخوری غذای تخم مرغی ، دو قاشق چایخوری غذای رنگی اضافه نمایید و آنرا بخوبی مخلوط كنید. در صورتی كه از غذای رنگی تجاری استفاده می كنید طبق بروشور آن عمل نمایید.


در دوره تولك ، غذای رنگی باید روزانه به قناری داده شود. در موقع پرریزی قناری ، میزان غذای رنگی اضافه شده به غذای تخم مرغی باید سه قاشق چایخوری باشد. با شدت یافتن پر ریزی قناری میزان غذای رنگی به چهار تا پنج قاشق غذا خوری می رسد. البته این میزان به مدت كمی ادامه می یابد و با گذشت دوره بحران پرریزی قناری ، میزان آن به مرور كم می شود. بهترین طریق استفاده از مواد رنگی رعایت نظم و ترتیب در زیاد و كم كردن میزان آن در تغذیه قناری می باشد.


برای با دوام و ثابت كردن رنگ پرهای قناری بعد از دوره تولك ، باید یك حبه كوچك از (( كریستال سولفات دوفر )) كه بزرگتر از یك شاهدانه نباشد در هفته ، دو یا سه مرتبه در آب آشامیدنی پرنده حل نموده و برای جلوگیری از ابتلا پرنده به یبوست ، یكروز پس از دادن سولفات دوفر ، 12 قطره گلسیرین به آب آشامیدنی قناری اضافه نمود.


در دوران گذراندن دوره تولك باید قناری در قفس مخصوص پرواز باشد . این قفس باید دارای كمترین چوب نشیمن بوده تا پرنده بتواند به راحتی در آن پرواز نماید. در این قفس ، قناری نباید تنها بوده و یا اینكه تعداد آنها آنقدر زیاد باشد كه نتوانند به راحتی در آن پرواز كنند زیرا در هر دو حالت قناری آسیب خواهد دید و به خوبی رشد نخواهد كرد.


وجود هوای تازه و نور كافی از ضروریات این دوره برای قناریها است.


تغییر مكان برای قناریهایی كه در حال گذران دوره تولك خود می باشند مضر می باشد. زیرا قناری در این دوره بسیار آسیب پذیر می باشد.
به طور معمول دوره تولك برای قناری بین 8 تا 10 هفته و به ندرت تا 12 هفته می باشد.

طرز تهیه غذای رنگی :
برای تهیه غذای رنگی میتوان طبق این دستور عمل نمایید:
یك قاشق چایخوری فلفل قرمز شیرین را با ده قاشق چایخوری بیسكویت و تخم مرغ آب پز ،مخلوط نمایید و قدری عسل یا شكر به آن اضافه كنید. برای تحریك قناری به خوردن این غذا میتوانید چند دانه خشخاش بر روی آن بپاشید.


برای بهبود شرایط در دوران تولك از این تدابیر استفاده كنید:
* خارج ساختن تمامی غذاهای گرم از رژیم غذایی پرنده
* خوراندن هفته ای 3 بار و هر بار 5 قطره مولتی ویتامین از طریق آب آشامیدنی پرنده
* استفاده از سبزیجاتی چون برگ اسفناج ، برگ كلم و مخلوطی از دانه های كاهو و بلغور جو ، ترید شیر و نان تست
* قرار دادن ظرف آب جهت حمام كردن قناریها

لطفا پرسش ها و نظرات خود را در کادر زیر وارد نمایید

ارسال نظر

* نام:
* ایمیل: (منتشر نمی شود)
   وب سایت: لطفا آدرس سایت خود را وارد کنید با http://)
* نظر:
کد را وارد نمائید