نماد اعتماد فروشگاه اینترنتی

گارانتی محصولات فروشگاه

عوامل موثر بر هوش و آموزش کاسکوها

عوامل موثر بر هوش و آموزش کاسکوها

عوامل موثر بر هوش و آموزش کاسکوها


بررسی هوش کاسکوها و توانایی سخن گویی

بطور كلی سرعت یادگیری کاسکو و تعداد کلمات، عبارات یا جملاتی که کاسکو پس از یادگیری می تواند در حافظه خود نگه دارد، بهترین معیار برای تعیین هوش کاسکو است.

کاسکوهایی که در موقع آموزش مستقیم در چشم مربی خود نگاه می کنند، قدت یادگیری کمتری دارند نسبت به آنهایی که یک طرف سر یا یک گوش خود را به طرف بالا می گیرند. ظاهرا کاسکو در این حالت یک گوش خودش را به طور کامل اختصاص به شنیدن صدای مربی اش می دهد و صدای مربی را خوب می شنود و بهتر یاد می گیرد. درست مثل انسانی که وقتی می خواهد صدایی را خوب بشنود، دستش را پشت یک گوش خود قرار می دهد و تلاش می کند که تمام صدا را وارد همان گوش کند. به طور کلی، با نگاه کردن به قیافه ظاهری یک کاسکو و ترکیب بدنی یا شکل سر کاسکو، نمی توان به میزان هوش آن پی برد.


بهترین شخصی كه می تواند درباره هوش یک کاسکو نظر درستی بدهد، صاحب کاسکو است. البته در این مورد هم هر صاحبی صلاحیت اظهار نظر ندارد؛ صاحبی كه شخصاً با کاسکوی خود به اندازه کافی و با روش صحیح کار کرده باشد و از روی سرعت فراگیری و مقدار کلمات فرا گرفته نظرش را اعلام کند و البته زیاده گویی هم نکند!


عوامل مؤثر بر کیفیت آموزش کاسکوها


در آموزش كاسكوها به موارد زیر توجه داشته باشید:

- در آموزش کلمات، عبارات یا جملات به کاسکوها، از تکرار حرفهای زاید در قبل و بعد از کلمه یا عبارت مورد نظر خودداری کنید؛

مثلاً وقتی می خواهید «سلام» را به کاسکو یاد بدهید، فقط « سلام » را با صدای بلند و رسا بگویید و آن را به فاصله 5 ثانیه و به مدت 15 دقیقه تکرار کنید. اگر شما به اشتباه بگویید: «کاسکو بگو سلام » یا « سلام بگو» یا « سلام ـ کاسکو بگو»؛ شما در آموزش عبارت « سلام » به کاسکو، ناخواسته سه مشکل اساسی را به وجود آورده اید:
اول این كه یك عبارت سه كلمه ای به كاسكو گفته اید بجای آموزش یك كلمه (سلام) دوم اینكه آموزش یك عبارت سه كلمه ای نسبت به آموزش یك كلمه وقت و زمان و تلاش بسیار بیشتری می طلبد و سوم این كه كاسكو با فرا گرفتن یك عبارت سه كلمه ای (آن هم اشتباه) بخشی از حافظه محدودش پر شده و تمایل كمتری به فراگیری از خود نشان می دهد.


- کاسکو معنی هیچ یک از کلماتی را که شما می گویید، نمی فهمد و فقط آن چه را که می شنود، سعی در یاد گرفتن آن می کند.

- محل آموزش كاسكو باید دور از سر و صدا باشد تا كاسكو بهتر فراگیرد. صداهای مزاحم مانع از تمركز حواس كاسكو می شوند.

- در هر جلسه آموزش فقط باید یك درس را آموزش داد. آموزش بیش از یك درس موجب بیزاری و خستگی كاسكو می شود.

اگر در تعلیم صدا به کاسکو خبره نباشید، ممکن است یک کلمه را با چندین تن صدا برای آن تکرار کنید. مثلاً کلمۀ «سلام» را چندین بار برای کاسکو تکرار کنید و در هر بار چندین تون صدا به کار ببرید. مثلاً: با صدای بلند، با صدای کوتاه، با صدای مت وسط، با صدای زیر، با صدای بم، با صدای کشیده، با صدای بچه گانه، با صدای عروسکی و غیره. در این صورت، اگر چه تصور می کنید که یك کلمۀ (مثلا سلام ) را چند بار برای کاسکو تکرار کرده اید، ولی تدریس همین یک کلمه با تون های مختلف صدا و شیوه های مختلف ادای کلمه مانند آموزش چندین درس در یك جلسه می باشد زیرا کاسکو تک تک آنها را یک کلمۀ مجزا می پندارد و طبیعی است که نتواند هیچ یک از آنها را یاد بگیرد.


خرید لوازم بازی طوطی و کاسکو


حال اگر شما همین کلمه «سلام» رادر چند جلسه مختلف تدریس با تون های مختلف و شیوه های مختلف ادای آن کلمه برای کاسکو تدریس کنید، در صورت تکرار کافی در هر جلسه، کاسکو تمام یا برخی از آنها را همانند آن چه شما برایش ادا کرده اید، یاد می گیرد و لذا در خواهید یافت که پس از گذشت چندی ، کاسکو کلمه «سلام» را با تون های مختلف صدا و با شیوه های مختلف ادای صدا تکرار می کند. همچنین اگر شما، همسرتان یا هر یک از بچه هایتان به اندازه کافی و به طور یکنواخت کلمه ای مثل «سلام» را برای کاسکو تکرار کنید، کاسکو «سلام» را به چند شیوه و درست مثل کسانی ادا می کند که به آن یاد داده اند.


غالباً آموزش موفق یک درس، به چندین جلسۀ تدریس نیاز دارد. طبیعی است که هرچه تعداد کلمات هر درس زیادتر و دشوارتر باشد، شما باید جلسات بیشتری را به تدریس آنها اختصاص دهید.


در تدریس یک درس چند کلمه ای یا جمله؛ هم تعداد کلمات و هم دشواری کلمات روی تعداد دفعات مورد نیاز تکرار تأثیر می گذارند. به عبارت دیگر، اگر در تدریس یک جملۀ 5 کلمه ای مثلا به 500 بار تکرار نیاز باشد، ممکن است وجود حتی یک کلمۀ دشوار در آن جمله، تعداد دفعات تکرار مورد نیاز آن جمله را به شدت افزایش دهد


اگر معلم تمام شرایط مربوط به شیوۀ تدریس خودش را به طور عالی بداند و رعایت کند، اما در محیط تدریس سر و صدا و چیزهایی باشد که حواس کاسکو را پرت کند، بر حسب این که چه مقدار حواس کاسکو سر کلاس پرت شده باشد، تعداد بیشتری از تکرار درس نیاز است تا کاسکو آن را یاد بگیرد.
لطفا پرسش ها و نظرات خود را در کادر زیر بنویسید
درج نظر و پرسش

ارسال نظر

* نام:
* ایمیل: (منتشر نمی شود)
   وب سایت: لطفا آدرس سایت خود را وارد کنید با http://)
* نظر:
کد را وارد نمائید