نماد اعتماد فروشگاه اینترنتی

گارانتی محصولات فروشگاه

10 روش برای حفظ سلامت همسترها

10 روش برای حفظ سلامت همسترها

10 روش برای حفظ سلامت همسترها

فرقی نمی کند که شما در نگهداری همسترها تازه کار باشید یا تجربه دار نکات زیر به شما در حفظ سلامت و شادی همسترتان بسیار کمک خواهد کرد!اجازه بدهید که همسترتان خوب بخورد!

جالب است بدانید که آنچه همسترهایتان می خورند به اندازۀ حجمی که می خورند اهمیت دارد. اولین انتخاب همسترها آن دسته از غذاهای خوشمزۀ چرب است. قطعاً متوجه شده اید که همیشه قبل از هر چیزی مغزهای آفتابگردان از ظرف خوراک آنها ناپدید می گردد.

بسیار مهم است که رژیم غذایی متعادلی را برای همسترتان فراهم کنید.

تنها به این دلیل که آنها عاشق مغزهای آفتابگردان هستند نباید این تنها غذایی باشد که به آنها می دهید! فرزندان شما هم عاشق شکلات و بیسکوئیت هستند اما باید به میزان کافی میوه و سبزیجات بخورند.همسترها به میزان کافی از میوه و سبزیجات نیاز دارند

بهترین خوراک همسترها غذاییست که از طبیعت می توانند دریافت کنند. سبزیجات تازه ای (که با آب شستشو شده باشند) بسیار خوب هستند مانند هویج، کدو، بروکلی، گل کلم، خیار، کاهو، اسفناج، و سایر سبزیجات. میوه های تازه (که با آب شستشو شده باشند) نیز انتخاب بسیار خوبی هستند من جمله سیب، گلابی، موز، انگور، و اکثر توت ها. اما توجه کنید که هرگز از مرکبات نظیر پرتقال، لیموها، نارنج، یا گریپ فروت به آنها ندهید.


علاوه بر میوه ها و سبزیجات، همسترها عاشق غلات و نان های غلات کامل هستند. پروتئین نیز بخش مهمی از رژیم غذایی همسترها را تشکیل می دهد. تخم مرغ پخته غذای خوبی محسوب می شود.


رعایت تعادل و تنوع در رژیم غذایی همسترها مهمترین چیزیست که بایستی به خاطر داشته باشید.


بستر همسترتان را تهیه و آماده سازید

بستر همسترتان را با دقت انتخاب کنید. گاهی اوقات از تراشه های چوب درخت سدر استفاده می شود اما می تواند باعث حساسیت های پوستی گردد. بستر همسترتان را به طور مرتب تعویض کنید و به هنگام تعویض بستر، قفس حیوان را خوب تمیز کنید. ظرف آب حیوان را شستشو دهید چرا که آب هم دما با محیط اتاق، محل رشد جلبک و جذب باکتری هاییست که منجر به بیماری همستر می گردد. حیوان پشمالوی شما قطعاً در یک قفس تمیز، سالم تر و شادتر خواهد بود.
همسترها هم همانند ما انسان ها از زندگی کردن در فضایی باز و فراخ بیشتر لذت می برند.


همستر شما برای فعالیت داشتن به سبک بامزۀ خودش نیاز به فضای لازم دارد.

لولۀ کاغذی وسط دستمال های توالت، جعبه های مقوا و چیزهایی از این قبیل از سرگرمی های ساده و ارزان هستند که می توانید در اختیار همستر خود قرار دهید. علاوه بر این اسباب بازی های مخصوصی هم هست که می توانید از پت شاپ ها تهیه فرمایید.


قفس همسترها بایستی از نرده های سیمی یا پلاستیک باشد از آنجائیکه همسترها قادر به جویدن هستند بایستی مدام او را نظارت کنید تا مبادا "فرار بزرگ" از نوع خودش را تجربه کند!


آیا می دانستید که دندان های همستر همانند ناخن انگشت رشد دارد؟

به طرز عجیب و جالبی، رشد دندان های همسترها هیچ وقت متوقف نمی شود و آنها یکی از معدود حیواناتی هستند که با دندان به دنیا می آیند! همسترها با جویدن اشیاء سخت (مانند لولۀ کاغذی وسط دستمال های توالت یا اشیاء چوبی) این رشد دندانی را کنترل می کنند. بیسکوئیت های مخصوص سگ ها هم از آنجائیکه هم سفت و سخت هستند و هم منبع خوب کلسیم، گزینۀ خوبی هستند. چنانچه متوجه شدید که همسترتان با جویدن مشکل دارد حتماً برای درمان دندان به متخصص مراجعه کنید.


قفس همسترتان را در جایی امن قرار دهید.

قفس آنها نه در معرض نور و گرمای مستقیم و تند خورشید یا بخاری باشد، و نه در جایی سرد و تاریک همانند زیر زمین. همچنین قفس را در جایی قرار ندهید که با کوچکترین تکان خوردنی بر روی زمین بیفتد.


فعالیت و تحرک!

همسترها نیاز به تحرک دارند در غیر اینصورت یا با مشکلات گوارشی مواجه می گردند و یا چاق می شوند. برای همسترتان وسایل بازی و تحرک همانند چرخ های گردان یا اشیائی که از آنها بالا و پایین بروند، تهیه کنید.


در صورتیکه خود همسترتان تمایل دارد برایش یک دوست بیاورید.

همسترها همیشه هم با سایر همسترها برخورد دوستانه ندارند به ویژه اگر از ابتدا با همستری نبوده باشند.

چنانچه می خواهید چند همستر در یک قفس داشته باشید، همگی آنها بایستی از یک جنس باشند.


همسترها حیواناتی پُر زاد و ولد هستند.

در هر زایمان از 3 تا 18 بچه همستر می تواند متولد شود. همسترهای ماده معمولاً در طول حیات خود 3-2 زایمان خواهند داشت.

منبع مطلب : TPetارسال نظر

* نام:
* ایمیل: (منتشر نمی شود)
   وب سایت: لطفا آدرس سایت خود را وارد کنید با http://)
* نظر:
کد را وارد نمائید