كتاب پرورش، نگهداری و بیماری های سهره
  • جدید
كتاب پرورش، نگهداری و بیماری های سهره
كتاب پرورش، نگهداری و بیماری های سهره

كتاب پرورش، نگهداری و بیماری های سهره

مولف: دكتر احسان مقدس
ناشر: انتشارات نيلوبرگ
چاپ: الوان
صفحه آرائي: نيلوبرگ
شابك: 4-13-6222-600-978

شامل 128 صفحه

چکیده: سهره پرنده­ای کوچک، زیبا و خوش صدا است که علاقه­مندان زیادی دارد و این علاقه­مندان معمولاً آن را برای صدای خوش آن نگهداری می­کنند. این پرنده سالیان دراز است که در سرتاسر کشور پرورش داده می­شود. تاریخ دقیق اهلی شدن آن در دست نیست ولی با توجه به بومی بودن آن در برخی از استان­های کشور، به نظر می­رسدکه این پرنده لا اقل صدها سال است که در کشور ما شناخته شده و پرورش داده می­شود.

این پرنده در خارج از فصل تولید مثل، در گروه‌های کوچک دیده می­شود. این پرنده در دشت ها و کوهپایه های نواحی مختلف کشور از استان های سردسیر تا استان های معتدل و حتی گرمسیر زندگی می کند و در همه جا لانه می کند و بیشتر در جنگل ها و در لابه لای درختان جنگلی لانه می سازد و زمستان‌ها در کشتزارها و مزارع باز و علفزارها دیده می‌شود و در درختان آشیانه می‌سازد. در ایران، زمستان‌ها فراوان است و به تعداد فراوان نیز تولید مثل می‌کند. پرنده‌ای اجتماعی است  و به صورت گله­های پراکنده در طبیعت زندگی  می­کند.

این کتاب ، کتابی نسبتاً کامل در زمینه پرورش ونگهداری سهره بوده و  تعداد صفحات آن 128 صفحه است وحاوی 32 عکس رنگی از نژادهای مختلف سهره است ،که کامل ترین مجموعه عکس منتشره  به زبان فارسی در خصوص نژادهای سهره می باشد.

سرفصل های کتاب:

  1. معرفی انواع سهره
  2. قفس تغذیه و تولید مثل سهره
  3. بیماریهای سهره
  4. اختللات و ضایعات
  5. عناوینی در زمینه پرورش و نگهداری سهره

7 محصول مشابه در همین شاخه:

 نظرات کاربران

اولین کسی باشید که نظرتان را بنویسید !

محصول برای مقایسه اضافه شد