کتاب قناری ، نگهداری، پرورش، بیماریها و...
  • جدید
کتاب قناری ، نگهداری، پرورش، بیماریها و...

کتاب قناری ، نگهداری، پرورش، بیماریها و...

نویسنده: مرتضی بیگی
ناشر: انتشارات مرز دانش
چاپ: چاپ دیجیتال مارال
صفحه آرائي: نيلوبرگ
شابک: 9786006045283

شامل 196 صفحه


عناوین فصل های کتاب:

  1. تاریخچه و زیست شناسی قناری
  2. صفات مهم قناری و توارث
  3. لانه و تجهیزات
  4. خرید قناری
  5. تولید مثل قناری
  6. پرریزی (تولک)
  7. تغذیه
  8. بهداشت و کنترل بیماریها
  9. قناری رولر و آواز و تربیت آن

مطالعه این کتاب زیبا و مفید را به تمامی علاقمندان به پرورش و نگهداری قناری توصیه می کنم


تنوع و تغییر، چاشنی زندگی، پرندگان چاشنی عالم حیوانات و قناری ها چاشنی دنیای پرندگان هستند. قناری، پرنده ای، کوچک، آرام، زیبا، غیرمخرب و شادمان است و نرهای آن آواز دل انگیزی دارند. قریب پانصد سال پیش، این پرنده کوچک از مجمع الجزایر قناری در غرب آفریقا در اقیانوس اطلس به اروپا برده شد و مورد توجه قرار گرفت و علاقه مندان آماتور و حرفه ای آن در گوشه و کنار این قاره دست به تکثیر و اصلاح آن زدند و عاقبت آنها را به صورت انواع نژادهای دل انگیز و افسون گر قناری امروزین به نقاط مختلف جهان پراکندند، ولی این بار نه در طبیعت وحشی، بلکه در کنار انسان و در قفس تا جذبه و اشتیاق هنری بشر سرخورده آن روزگار، با جاذبه های بی مانند این پرنده خوشنام و خوش الحان ارضا شود.


پرورش قناری برای تازه کاران، تجربه ای مفید، کم دردسر، ارزان و فرح بخش است، اگرچه به راحتی پرورش دیگر پرندگان قفس زی و خانگی از قبیل فنچ، طوطی، کوکاتیل و... نیست. مشکل عمده پرورش آنها، عمدتا شامل آماده سازی آنها برای شروع تولید مثل و تمهیدات اولیه برای جفت و جور کردن آنها در ابتدای فصل زاد و ولد آنها است. از جمله این مشکلات، تنظیم تاریخ مناسب شروع جفت کردن آنها در نزدیکی های عید، تنبلی والدین، تلفات آنها در نتیجه پرخوری با افراط در تولید مثل، تخم ماندگی، چسبیدگی تخم، تخم های نابارور، جوجه های مرده و درد سرهایز ریز و درشت دیگر را میتوان برشمرد.


کتاب حاضر، راهنمای عملی و نیز تحلیلی پرورش قناری است و در آن جا به جا، بستر و زمینه علمی مباحث مطروحه مورد بررسی قرار گرفته است تا فهمی عمیق تر و استنباطی جامع تر در زمینه پرورش قناری و پیش درآمدها و عواقب آن در اختیار ما قرار گیرد و مباحث متقدم و متاخر بر آن با دید جامع نگر مطرح گردد

4 محصول مشابه در همین شاخه:

 نظرات کاربران

اولین کسی باشید که نظرتان را بنویسید !

محصول برای مقایسه اضافه شد